Viens no pirmajiem produktiem, kurus sākām ražot mehanizēti, bija pītais siets. Droši vien daudziem pirmās atmiņas ar pīto stiepļu žogu sniedzas gadus 30 atpakaļ, kad Padomju Laikos, īpašnieki savas saimniecības apjoza tieši ar šiem žogiem. Protams, mūsdienās šī žoga kvalitāte ir stipri augstāka kā minētajos laikos, bet funkciju tas veic joprojām to pašu – aizsargā izvēlēto teritoriju.

Kāds tas bija agrāk un kāds tas ir pašlaik

Nekas daudz nav mainījies, jo dotais žogs ir sava veida klasika. Žogam ir rombveida acs, kuras izmērs parasti ir 50 x 50 vai 60 x 60 mm un tas tiek izgatavots no savstarpēji sapītām stieplēm.  Populārākie stiepļu diametri ir 1,8mm -2,5 mm. Agrāk, bieži vien, pītais žogs tika ražots no neapstrādātas (melnās) stieples, kas noveda pie tā, ka jau pēc pirmajām lietavām jauniegādātais nožogojums pārklājās ar rūsas kārtu. Šobrīd pītais siets tiek ražots no cinkotas stieples, vai ar PVC pārklātas stieples, kas žogam nodrošina ļoti ilgu pretkorozijas noturību un elegantu izskatu. 

Šis ir vienkāršs un praktisks risinājums, jo šī žoga veidu droši var izmantot mazdārziņu, ābeļdārzu, meža masīvu un pat industriālu un militāru teritoriju iežogošanai. Dotā sieta viennozīmīgs pluss ir tā vienkāršība. Siets ir veidots tā, ka to montējot nav redzamas ruļļu savienojuma vietas, pie montāžas nav nepieciešamas speciālas priekšszināšanas un īpaši instrumenti. Dotais žogs var tikt montēts un izskatīsies vienlīdz labi gan uz metāla, gan koka stabiem, tam piemīt estētisks izskats un liela stingrība, kā arī augsta pretkorozijas noturība.
Cenas ziņā mūsu pītie žogi ir nedaudz dārgāki par lauksaimniecības žogiem, bet lētāki par paneļu žogiem.  Līdz ar to, tā ir ieteicama alternatīva pievilcīga un ekonomiski izdevīga žoga iegādei. Papildu tam, mūsu pītā žoga sieta malas apstrādātas tā, lai to pārvadājot un atritinot, tas neatpītos vaļā un būtu viegli uzstādāms.

Kopsavilkums

  • SIA Žogu Fabrika ražots sieta žogs. Ražots Latvijā;
  • izmantotas augstvērtīgas, pretkoroziju izturīgas izejvielas;
  • izmantojams dažādu teritoriju iežogošanai;
  • vizuāli pievilcīga alternatīva lauksaimniecības žogam;
  • atbilst LVS EN 10223-6 standarta prasībām (Tērauda stieples un stieples izstrādājumi žogiem un pinumiem. 6. daļa: Tērauda stieples sētām ar ķēžu savienojumi).