Stabu izvēle

Pirmais un pats galvenais ir pareiza stabu izvēle. Metinātā žoga sieta montāžai izmanto profilētus stabus (apaļie žoga stabi parasti tiek izmantoti pītā žoga montāžai). Profilēts stabs ir speciāli paredzēts šāda žoga montāžai, jo visā tā garumā ir izveidots profils, kurš paredzēts sieta piestiprināšanai.

 Stabu daudzums

Nepieciešamo stabu daudzumu aprēķina izdalot taisno perimetra līniju skaitu ar 3 (trīs) un noapaļojot par vienu vienību uz augšu. Piemēram, 20 m žoga līnijai būtu nepieciešami 7 stabi, kurus jāizvieto ik pēc 2,86m. Pie šādas stabu skaita aprēķināšanas metodes katra žoga līnija būs ar vienādu atstarpi starp stabiem.

 Stabu garums

Pie stabu garuma izvēles jāņem vērā žoga sieta augstums. Stabu garumam ir jābūt par vismaz 0,5 m lielākam kā sieta augstumam. Piemēram, 1,5 m augstam sietam ir jāizmanto 2,0 m gari stabi, savukārt, 1,8 m augstam sietam – 2,3 m gari stabi. Būtisks faktors pie stabu garuma izvēles ir arī zemes stāvoklis. Ja žoga līnija ir taisna (bez pauguriem, paaugstinājumiem, grāvjiem u.t.t), tad garāki stabi nav nepieciešami, savukārt, ja reljefs ir nelīdzens, stabi ir jāņem garāki.

 Atsaites

Pēc stabu izvēles ir būtiski izvēlēties arī pareizu atsaišu skaitu. Atsaites tiek izmantotas kā žoga stabu stutes, kuras pie sieta novilkšanas notur stabus taisni. Atsaites tiek izvietotas žoga līnijas sākumā un beigās. Katrā žoga līnijas virziena vai augstuma maiņas punktā, kā arī taisnās līnijās ik pēc 25 m. Atsaišu garumam ir jābūt garākām vai vienādām ar stabu garumu. Atsaites nostiprina uz staba 45 grādu leņķī.

Sieta nostiprināšana

Sieta nostiprināšanai uz stabiem un divu sieta ruļļu savienošanai tiek izmantotas speciālas skavas. Stabiem izmanto nerūsējošā tērauda cemmes, kuras izvieto ik pēc 0,20m. Savukārt divu sieta ruļļu savienošanai izmanto Casanet tipa skavas, kuras arī tiek izvietotas ik pēc 0,20 m.

Metinātā žoga montāžai visu varat atrast mūsu preču katalogā! Tomēr, ja šaubāties par izvēli, zvaniet mums 67214165!